osadabeskidzka@interia.pl

Opis inwestycji

W malowniczym Przysiółku Przysłop znajdującym się pod urokiem Babiej Góry powstaje osada góralskich domów z bali drewnianych z widokiem na pasmo Babiej Góry. Osada beskidzka składa się z pięciu domów, każdy usytuowany na działce o powierzchni około 8 arów.

Domy w swej formie nawiązują do tradycyjnych domów drewnianych z tutejszych okolic. Wykonane są z potężnych ponad 150 letnich bali świerkowych, przez najbardziej uznanych mistrzów ciesielskich z Kościeliska koło Zakopanego. Domy na węgłach połączone są poprzez ciepły zamek ciesielski, ze stolarką drewnianą osadzoną w ozdobnych słupach, tradycyjnie mszone wełnianką drzewną i pokryte naturalnym gontem drewnianym.

Projekt osady jak i każdego budynku został wykonany przez cenionego zakopiańskiego architekta Zbigniewa Naware. Domy w swej formie są nie tylko piękne ale i niezwykle funkcjonalne. Mogą służyć jako całoroczne jak i sezonowe. Pod jednym dachem znajduje się wiata garażowa jak i widokowa weranda, która standardowo wyposażona jest w kamiennego grilla. Z werandy rozpościera się przepiękny widok na pasmo Babiej Góry.

Osada beskidzka jest idealnym miejscem nie tylko na wypady weekendowe, czy wakacyjne, ale może stać się Twoją oazą życia i miejscem Twojego zamieszkania.

Do atrakcji Zawoi i okolicy można zaliczyć: